неділя, 16 листопада 2014 р.

Урок хімії 7 клас


Відкритий урок в 7 класі


Тема: «Окиснення. Горіння. Умови виникнення                та припинення горіння»

Мета:

Навчальна:

Сформувати поняття про окиснення та горіння, ознайомити учнів з умовами виникнення і припинення горіння, з явищами повільного окиснення. продовжити формувати вміння і                                            навички роботи з підручником, в групах, індивідуально.

Розвиваюча:

 розвивати логічне мислення,

Виховна:

вміти застосовувати свої знання у повсякденному житті, дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з вогнем,


Тип уроку: комбінований


Хід уроку

Організаційний момент

Актуалізація опорних знань


І. Перевірка домашнього завдання:


Самостійна робота

Два учня працюють біля дошки.

1 завдання: скласти формули  оксидів


2 завдання: з'єднати речовини так, щоб утворилися формули.


Робота для групи учнів.

3 завдання: розгадати кросворд

Питання:

1.  Одиниця вимірювання «кількості речовини».

2.            Най дрібніша частинка речовини, що зберігає його властивості.

3.            Цей елемент має в. а. м. 31.

4.            Складна речовина, що складається з двох елементів, один з яких...

5.            Це число атомів елементів у формулах речовини.

6.            Елемент, який має постійну валентність - II.

Робота з класом.
      -         Місцерозташування хімічного елементу – Оксигену.

-         Порядковий номер Оксигену.

-         Відносна атомна маса Оксигену.

-         Валентність Оксигену.

Загадки.

Бінарні звуться ці Сполуки.

В них, міцно взявшись за руки,

Два елементи сполучились.

Які сполуки утворились? (Оксиди)
Видозмін аж дві він мас.

Із пробірки воду витісняє.

Цілий клас сполук за ним назвали —

Без нього й нас не будо б з вами. (Кисень)
Він із реакції незмінний сам виходить

Та швидше з ним реакція проходить. (Каталізатор)



Узагальнення вчителя

II. Мотивація учбової діяльності

Існує легенда, що коли до міста Сіракуза наблизився ворожий флот, Архімед дав команду усім мешканцям міста принести дзеркала і на правити їх на одну частину корабля. Флот був знищений.

Повідомлення  теми і мети уроку


1.  Чому починається горіння?

2.            Що відбувається з речовиною під час горіння?

3.            Як можна припинити горіння?


        

1.   Щоб речовину запалити, необхідно:                                        

Ø нагріти її до температури займання;

Ø Забезпечити доступ кисню.


2.             Чому ж речовина горить? Що підтримує її горіння? Яка значення має горіння в житті людини?

3.           Як же припинити горіння?

Презентація «Умови виникнення та припинення горіння»

Демонстрація досліду.

         Клас розбивається на команди, пропонує свої варіанти припинення горіння.

-          загорівся одяг на людині;

-          загорілася будівля;

-          загорівся телевізор;

-          загорівся килим;

-          горить вогнище;

-          горить ліс;

-          горить розлита нафта в океані;

-          загорілося у гаражі промаслене ганчір'я.


Після обговорення пропонується вірш:

Газ зусиль не тратить марно,

Все горить у ньому гарно!

Також є він санітаром,

Бо не терпить він сміття.

І рослинне, і тваринне

Обумовлює гниття...


         Про що йдеться мова у цьому вірші?

Так, взаємодія речовин з киснем (без горіння) - називається повільним окисненням.

         Хто може привести  приклади повільного окиснення ?

          Повільне окиснення корисне чи  шкідливе для людини?

Робота з підручником.

 Самостійне читання , обговорення, учні виписують корисні  та шкідливі процеси повільного окиснення в зошит (зачитують виписане):

-          окислення поживних речовин в організмі;

-          гниття гною;  

-          окислення вугілля на шахтах;

-          скисання молока;

-          темнішає з часом поверхня металів;

-          бродіння соку.


Чи може повільне окиснення перейти в горіння? Навести приклади.


III. Узагальнення

  1. Що таке горіння?
  2. Які ви знаєте умови виникнення і припинення горіння?
  3. Чим повільне окиснення відрізняється від горіння? Чим схоже?


Оцінювання


Ребус

Д/з: § 19 прочитати, ребуси скласти.

Немає коментарів:

Дописати коментар