неділя, 16 листопада 2014 р.

Урок хімії 7 клас


Відкритий урок в 7 класі


Тема: «Окиснення. Горіння. Умови виникнення                та припинення горіння»

Мета:

Навчальна:

Сформувати поняття про окиснення та горіння, ознайомити учнів з умовами виникнення і припинення горіння, з явищами повільного окиснення. продовжити формувати вміння і                                            навички роботи з підручником, в групах, індивідуально.

Розвиваюча:

 розвивати логічне мислення,

Виховна:

вміти застосовувати свої знання у повсякденному житті, дотримуватись правил техніки безпеки при роботі з вогнем,


Тип уроку: комбінований


Хід уроку

Організаційний момент

Актуалізація опорних знань


І. Перевірка домашнього завдання:


Самостійна робота

Два учня працюють біля дошки.

1 завдання: скласти формули  оксидів


2 завдання: з'єднати речовини так, щоб утворилися формули.


Робота для групи учнів.

3 завдання: розгадати кросворд

Питання:

1.  Одиниця вимірювання «кількості речовини».

2.            Най дрібніша частинка речовини, що зберігає його властивості.

3.            Цей елемент має в. а. м. 31.

4.            Складна речовина, що складається з двох елементів, один з яких...

5.            Це число атомів елементів у формулах речовини.

6.            Елемент, який має постійну валентність - II.

Робота з класом.
      -         Місцерозташування хімічного елементу – Оксигену.

-         Порядковий номер Оксигену.

-         Відносна атомна маса Оксигену.

-         Валентність Оксигену.

Загадки.

Бінарні звуться ці Сполуки.

В них, міцно взявшись за руки,

Два елементи сполучились.

Які сполуки утворились? (Оксиди)
Видозмін аж дві він мас.

Із пробірки воду витісняє.

Цілий клас сполук за ним назвали —

Без нього й нас не будо б з вами. (Кисень)
Він із реакції незмінний сам виходить

Та швидше з ним реакція проходить. (Каталізатор)



Узагальнення вчителя

II. Мотивація учбової діяльності

Існує легенда, що коли до міста Сіракуза наблизився ворожий флот, Архімед дав команду усім мешканцям міста принести дзеркала і на правити їх на одну частину корабля. Флот був знищений.

Повідомлення  теми і мети уроку


1.  Чому починається горіння?

2.            Що відбувається з речовиною під час горіння?

3.            Як можна припинити горіння?


        

1.   Щоб речовину запалити, необхідно:                                        

Ø нагріти її до температури займання;

Ø Забезпечити доступ кисню.


2.             Чому ж речовина горить? Що підтримує її горіння? Яка значення має горіння в житті людини?

3.           Як же припинити горіння?

Презентація «Умови виникнення та припинення горіння»

Демонстрація досліду.

         Клас розбивається на команди, пропонує свої варіанти припинення горіння.

-          загорівся одяг на людині;

-          загорілася будівля;

-          загорівся телевізор;

-          загорівся килим;

-          горить вогнище;

-          горить ліс;

-          горить розлита нафта в океані;

-          загорілося у гаражі промаслене ганчір'я.


Після обговорення пропонується вірш:

Газ зусиль не тратить марно,

Все горить у ньому гарно!

Також є він санітаром,

Бо не терпить він сміття.

І рослинне, і тваринне

Обумовлює гниття...


         Про що йдеться мова у цьому вірші?

Так, взаємодія речовин з киснем (без горіння) - називається повільним окисненням.

         Хто може привести  приклади повільного окиснення ?

          Повільне окиснення корисне чи  шкідливе для людини?

Робота з підручником.

 Самостійне читання , обговорення, учні виписують корисні  та шкідливі процеси повільного окиснення в зошит (зачитують виписане):

-          окислення поживних речовин в організмі;

-          гниття гною;  

-          окислення вугілля на шахтах;

-          скисання молока;

-          темнішає з часом поверхня металів;

-          бродіння соку.


Чи може повільне окиснення перейти в горіння? Навести приклади.


III. Узагальнення

  1. Що таке горіння?
  2. Які ви знаєте умови виникнення і припинення горіння?
  3. Чим повільне окиснення відрізняється від горіння? Чим схоже?


Оцінювання


Ребус

Д/з: § 19 прочитати, ребуси скласти.

ЗНО-2015

РЕЄСТРАЦІЯ НА ПРОБНЕ ЗНО-2015 З 1 ЛИСТОПАДА

Автор  

Реєстрація на пробне ЗНО-2015 з 1 листопада
В Українському центрі оцінювання якості освіти підписано наказ про проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання у 2015 році, метою проведення якого є ознайомлення абітурієнтів, які вступатимуть до вищих навчальних закладів, із процедурою тестування.
Реєстрація осіб, які виявили бажання взяти участь у пробному ЗНО, триватиме з 01 листопада до 15 грудня 2014 року. Участь у пробному тестуванні є платною.
Під час проведення пробного тестування будуть враховані зміни у процедурі зовнішнього оцінювання, зокрема абітурієнти матимуть можливість обрати для виконання завдань з української мови і літератури та математики тести двох рівнів складності: базового та поглибленого.
Також учасники пробного ЗНО зможуть скористатися тестовими завданнями з біології, географії, історії України, математики, фізики та хімії, перекладеними кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською або угорською мовами.
Пробне тестування традиційно буде проведено у березні впродовж двох сесій.
21 березня 2015 року відбудеться зовнішнє оцінювання з української мови і літератури, тест з якої у 2015 році складатимуть усі випускники шкіл.
28 березня 2015 року відбудеться пробне тестування з біології, географії, історії України, математики, фізики, хімії, а також англійської мови, французької мови, німецької, іспанської та російської мов.

вівторок, 4 листопада 2014 р.

Результати самоосвітньої діяльності Котової Ольги Олексіївни


Результати власної самоосвітньої діяльності.


    Я, Котова Ольга Олексіївна, працюю в школі 13 років вчителем образотворчого мистецтва, креслення, етики, трудового навчання і технологій, художньої культури. Маю накопичувальну базу яку впроваджую і вдосконалюю за основними принципами, які діють в інноваційній системі загальної середньої освіти.


Я використовую на своїх уроках такі форми занять:

- Індивідуальна;

- Групова;

- Колективна.


Мої принципи навчання:

-         доступність;

-         систематичність;

-         послідовність.


    Використовую ігрові прийоми, вибір ситуацій, вправ , завдань та ігор для розвитку творчої уяви дітей. Технічні засоби навчання на заняттях з нетрадиційного малювання. Заняття факультативу та гуртка за інтересами дітей з метою індивідуального виховного процесу, розвитку індивідуальних здібностей .


Методи

  1. Метод дослідження .
  2. Метод наукового осмислення нововведення.
  3. Метод моделювання реальних ситуацій.
  4. Метод формалізації ідеї шляхом розроблення проектів ( поєднання знань і вмінь учня з інших предметів ) – оцінюється через певний час.
  5. Метод апробації ( впровадження ).
  6. Метод діагностування ( спостереження, бесіда, анкетування, тестування тощо ).
  7. Метод аналізу.
  8. Метод прогнозування.
  9. Методи творчого виховання учнів.


Інноваційні технології.

  1. Нестандартні уроки – імпровізоване навчальне заняття, що має нетрадиційну структуру. А саме: уроки-змагання, уроки-консультації, комп’ютерні уроки, уроки з груповими формами роботи, уроки, які ведуть учні, уроки-конкурси, уроки-тренінги.
  2. Індивідуальна робота.
  3. Контроль та оцінка навчальних досягнень учня ( через контрольні роботи, тести, завдання, малюнки тощо ).
  4. Кабінетне, групове і додаткове навчання.
  5. Факультатив та гурток ( поглиблення знань ).
  6. Проблемне і модульне навчання.
  7. Запрошення на уроки діячів культури, мистецтва.
  8. Застосування досягнень техніки ( фільми, магнітофон, телевізор, комп’ютер, шкільні телепередачі, «Інтернет - системи», мультимедійні технології тощо ).
  9. Нові підходи до формування навчальних планів.


Ігрові педагогічні технології.

  1. Навчальні ( тренінгові, контролюючі, узагальнюючі ).
  2. Пізнавальні, виховні, розвивальні.
  3. Репродуктивні, продуктивні, творчі.
  4. Діагностичні, профорієнтаційні тощо.


За характером ігрові методики.

  1. Предметні : «Мозковий штурм», «Так-Ні», «Ланцюжок», «Акваріум», «Пінг-понг», «Знайди зайве», розгадування кросвордів, загадок. Налаштування учнів на вивчення даної теми я звертаюсь до досвіду учнів, до знань набутих на попередніх уроках.
  2. Сюжетні: «Прес конференція» - повинна відбутися підготовка учнів. ( два, три тижні ).
  3. Ролеві : «Аукціон»
  4. Ділові: «Прес» - дає можливість навчитися формулювати та висловлювати свою думку.
  5. Імітаційні тощо


Уроки.

  1. Інтегровані ( між предметні ) :

-         образотворче мистецтво та українська література;

- образотворче мистецтво та світова література;

- образотворче мистецтво та історія;

- образотворче мистецтво та художня культура;

- образотворче мистецтво та трудове навчання;

- образотворче мистецтво та ІКТ;

- образотворче мистецтво та креслення.

2. Урок-проект.

3. Урок-реклама.

4. Рольові ігри.

5. Тренінг ( розуміння дитини----прийняття--- визнання )

6. Урок-вікторина.

7. Урок-диспут ( діалог,дискусія, круглий стіл… ).

8. Урок-виставка.

9. Комбінований урок.

10. Урок-введення в тему.

11. Урок-поглиблення теми.

12. Урок-узагальнення теми ( аукціон,захист, композиція, презентація, ярмарок, екзамен.

13. Урок-змагання ( конкурс, турнір, мозкова атака ).

14. Урок-мандрівка ( екскурсія, подорож ).

15. Урок-сюжетні замальовки ( казка, фестиваль … ).

16. Урок-творча гра:

- «Полум’я душі», «Плоди Любові», «Людина майбутнього», «Досконала людина», «Фея Доброти», «Колір музики», «Колір радості і суму», «Чи є колір у болю?», «Склади малюнок з фігур», «Мій улюблений колір», «Незвичайні тварини», «Уявіть себе твариною»…


Місце проведення уроку.

  1. Клас.
  2. Поза класом.
  3. Музей, виставка.
  4. Серед природи.
  5. Комплексна.


Ключові естетичні категорії, як види, жанри, стилі на уроках образотворчого мистецтва в школі.

1 клас – «Я - мистецтво». Розмаїття звуків, кольорів, тонів, відтінків, ліній, плям, рухів, жестів тощо.

2 клас – «Я – мій народ». Пори року, українські свята, обряди, традиції, пращури тощо.

3 клас – «Я – Я». внутрішній світ людини, емоції, почуття, ідеали « казки, мультфільми…». Моральні якості – патріотизм, доброта, дружба, вірність.

4 клас – «Я - Історія». Мистецтво українського народу. Історія.

5 клас –  «Я – види мистецтва». Народне і професійне мистецтво. Взаємодія і синтез мистецтва.

6 клас – «Я – жанри мистецтва». Образ людини і природи в мистецьких жанрах.

7 клас – «Я – традиції і новаторство». Мистецтво у нашому житті. Новітні мистецькі явища. Дизайн.